Допоможіть дам 30 балів розвяжіть два рівняня 1) 4/6x^2-13x+6 + x-2/6x-4 = 2x+1/10x-15 2)

(2x-1)^4 -(2x-1)^2-12=0

Ответы на вопрос

Отвечает Паршина Кристина.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

1) 4/6x^2-13x+6 + x-2/6x-4 = 2x+1/10x-15

\frac{2}{3}x^{2}-13x+6+x-\frac{1}{3}x-4=\frac{21}{10}x-15\\\frac{2}{3}x^{2}-\frac{37}{3}x+2=\frac{21}{10}x-15\\20x^{2}-370x+60=63x-450\\20x^{2}-370x+60-63x-450=0\\20x^{2}-433x+510=0\\20x^{2}-25x-408x+510=0\\5x*(4x-5)-102(4x-5)=0\\(4x-5)*(5x-102)=0\\4x-5=0\\5x-102=0\\x=\frac{5}{4}\\\frac{102}{5}\\x_{1}=\frac{5}{4},x_{2}= \frac{102}{5}\\ x_{1}=1,25 x_{2}=20,4

2) (2x-1)^4 -(2x-1)^2-12=0

t^{2}-t-12=0\\t=-3\\t=4\\(2x-1)^{2}=-3\\(2x-1)^{2}=4\\x∉R\\x=-\frac{1}{2}\\x=\frac{3}{2}\\x_{1}=-\frac{1}{2} \\   x_{2}=\frac{3}{2}\\x_{1}=-0,5  \\  x_{2}=1,5