Ұзындығы 79 см болатын сым үш бөлiкке бөлiндi. Оның бiрiншi бөлiгiнiң ұзындығы 21 см, ал екiншi

бөлiгiнiң ұзындығы үшiншi бөлiктiң ұзындығынан 8 см-ге артық. Сымның екінші бөлiгінiң ұзындығын тап.

Ответы на вопрос

Отвечает Бычуткин Дмитрий.

Ответ:

Екінші бөліктің ұзындығы - 33 см

Үшінші бөліктің ұзындығы - 25 см

Пошаговое объяснение:

Бірінші бөлік - 21 см

Екінші бөлігі -? Үшіншісінен 8 ұзағырақ

Үшінші бөлім -?

Барлығы - 79 см

Шешім

1) Үшінші бөлік x, одан кейін x + 8, бірінші бөлігі 21 болсын

Теңдеуді аламыз

х + х + 8 + 21 = 79

2х = 79-21-8

2х = 50

х = 25 см - үшінші бөлік

2) 25 + 8 = = 33 см - екінші бөлім

Растау:

21 + 33 + 25 = 79

79 = 79

Пошаговое объяснение: