За 3 години за течією і 4 години проти течії катер проплив 174 км. за 4 години за течією і 5

годин против течії він проплив 224 км.знайти швидкість катера за течією і против течії.ДУЖЕ ВАЖЛИВО ​

Ответы на вопрос

Отвечает Крюков Артём.

Ответ:

26 км/год, 24 км/год.

Пошаговое объяснение:

Нехай власна швидкість катера х км/год, швидкість течії у км/год.

Швидкість катера за течією х+у км/год, проти течії х-у км/год.

3(х+у) + 4(х-у) = 174

4(х+у) + 5(х-у) = 224

Маємо систему рівнянь

3х+3у+4х-4у=174

4х+4у+5х-5у=224

7х-у=174

9х-у=224

у=7х-174

у=9х-224

7х-174=9х-224;  2х=50;  х=25

у=7*25-174=1

Власна швидкість катера 25 км/год, швидкість течії 1 км/год.

Швидкість катера за течією 26 км/год, проти течії 24 км/год.