З двох пунктів, відстань між якими дорівнює 9 км, одночасно виїздять два велосипедисти. Якщо вони

будуть їхати назустріч один одному, то зустрінуться через 20 хв після виїзду; якщо ж вони будуть ъхати в одному напрямі, то задній наздожене переднього через 3 години. З якою швидкістю їде кожний з них?

Ответы на вопрос

Отвечает Мусько Денис.

Ответ:

Пусть скорости их х и у соответственно

в 1 случае закон движения

1 велосипедиста S1 = xt, второго S2=9-yt, t=1/3 ч

Отсюда имеем уравнение x/3+y/3=9

Во 2 случае их законы движения

S1=xt, S2=9+yt, в момент встречи S1=S2, t=3 ч

xt=9+yt, 3x=9+3y

Имеем систему линейных уравнений

x+y=27

3x-3y=9

x-y=3

2x=30, x=15, y=27-x=12

Скорость 1 = 15 км/ч, скорость второго = 12 км/ч

Пошаговое объяснение: