(1/6+1/7)-1/13-1/2) як вирішити скажіть будь ласка :((


Ответы на вопрос

Отвечает Лукьянцев Сергей.

Відповідь:

\frac{200}{273}

Покрокове пояснення:

(\frac{1}{6} +\frac{1}{7} )-(\frac{1}{13} -\frac{1}{2})=\frac{200}{273}

1) \frac{1}{6} +\frac{1}{7}=  

зводимо до спільного знаменника 42 і домножуємо чисельники на додаткові множники 7 і 6

=\frac{1*7}{6*7} +\frac{1*6}{7*6}=\frac{7}{42} +\frac{6}{42}=\frac{13}{42}

2) \frac{1}{13} -\frac{1}{2}=

зводимо до спільного знаменника 26 і домножуємо чисельники на додаткові множники 2 і 13

=\frac{1*2}{13*2} -\frac{1*13}{2*13} =\frac{2}{26} -\frac{13}{26} =-\frac{11}{26}

3) \frac{13}{42} -(-\frac{11}{26} )=\frac{13}{42} +\frac{11}{26} =

зводимо до спільного знаменника 1092 і домножуємо чисельники на додаткові множники 26 і 42

=\frac{13*26}{42*26} +\frac{11*42}{26*42} =\frac{338}{1092} +\frac{462}{1092} =\frac{800}{1092}=    

скорочуємо чисельник і знаменник  на 4, тобто ділимо

=\frac{800:4}{1092:4}=\frac{200}{273}