Андрійко задумав число. ЯКЩО ЙОГО ЗМЕНШИТИ В 8 РОЗІВ А ПОТІМ ЗБІЛЬШИТИ НА 3 ТО ВИЙДЕ ЧИЛО117 ЯКЕ

ЧИСЛО ЗАДУМАВ Х

Ответы на вопрос

Отвечает Куцевол Алёна.
(х : 8) + 3 = 117
х : 8 = 117 - 3
х : 8 = 114
х = 114 * 8
х = 912
Отвечает Багов Амир.

Ответ:

Андрійко задумав число 912

Пошаговое объяснение:

117 - 3 = 114

114 × 8 = 912