Терміново!!!! Двоє робітників можуть виконати завдання, працюючи разом, за 2 дні. За скільки днів

може виконати це завдання кожний робітник, працюючи самостійно, якщо одному з них для виконання 1\3 завдання треба на 3 дні менше, ніж другому для виконання 2\3 завдання?

Ответы на вопрос

Отвечает Волковысский Александр.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

за х дн. 1й работник, за у дн. 2й.

работу примем за 1

составим систему:

1/х+1/у=1/2;        отсюда 1/х=0,5-1/у; тогда х=1/ 0,5-1/у

2у/3-х/3=3;

подставим значение х во 2е ур-е и получим:

2у/3-1/ (0,5-1/у )/ 3=3

2у-1/0,5-1/у=9

2у(0,5-1/у)-1=9(0,5-1/у)

у+9/у=4,5+3

у+9/у=7,5

у²-7,5у+9=0

2у²-15у+18=0

Д=225-144=81=9²

у1=15-9/ 4=1,5 не удовл условию

у2=15+9/ 4=6 дней понадобилось второму

х=1/ 1/2-1/6

х*1/3=1

х=3 дня понадобилось первому