Решите пожалуйста. Срочно. Стоимость велосипеда на начало года составляла 11000 руб. В марте

стоимость снизили на 8%, в июне – повысили на 10%. Найти среднюю стоимость велосипеда за год.

Ответы на вопрос

Отвечает Борисов Александр.

Ответ:

10857 руб

Пошаговое объяснение:

ціна велосипеда на початку року становила 11000 руб;

1)Тоді в березні ціна знизилась на 8%

отже, нехай х-ціна на яку знизилась в березні (руб.)

11000-100%

х-8%

х=11000*8/100=880(руб.)

загальна ціна велосипеда в березні становила 11000-х=11000-880=10120(руб.)

2)в червні ціна піднялася на 10% від ціни яка була в березні отже, нехай y-ціна на яку піднялася в червні(руб.)

10120-100%

y-10%

y=10120*10/100=1012(руб.)

загальна ціна велосипеда в червні становить 10210+y=10120+1012=11132(руб.)

3)нехай z-середня ціна велосипеда за рік

оскільки в році 12 місяців.

січень, лютий - ціна була 11000(руб.) значить 11000*2;

березень, квітень, травень - ціна була 10120(руб.) значить 10120*3;

червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень - ціна була 11132(руб.) значить 11132*7

z=(11000*2+10120*3+11132*7)/12=10857(руб)

Відповідь: середня ціна велосипеда за рік становить 10857 (руб.)