Бічна сторона рівнобедреного трикутника ділиться точкою дотику вписаного кола у відношенні 5:7

рахуючи від вершини трикутника.Знайти основу трикутника, якщо його периметр дорівнює 68

Ответы на вопрос

Отвечает Князева Даша.

Ответ:

25\frac{1}{19}

Пошаговое объяснение:

за теоремою про 2 дотичини до кола з однієї точці маємо що AL=AH і NC=HC.

Нехай бічна сторона дорівнює 5х+7х, отже основа буде дорівнювати 7х+7х

Маємо рівнянне периметру: (5х+7х)+(5х+7х)+(7х+7х)=68

38х=68

х=34/19

Основа = 14х, отже  34/19 *14 = 476/19 = 25 1/19