Помогите пж) 1.Скільки різних слів можна одержати, переставляючи букви слова «ліцей»? 2.Скількома

способами в команді спортсменів з 10 чоловік можна розподілити 3 призових місця? 3. У ящику лежать 20 червоних, 10 жовтих і 5 зелених яблук. Навмання вибирають 7 яблук. Яка ймовірність того, що серед вибраних яблук є 2 червоних, 4 жовтих і 1 зелене?

Ответы на вопрос

Отвечает Воеводкина Настя.

1. У слові "ліцей" є 5 букв, які можна переставляти в будь-якому порядку P_{5} = 5! = 120 способами.

Відповідь: 120 слів.

2. Перше місце дістанеться одному з 10 спортсменів, друге місце — одному з 9 спортсменів, бо один уже має своє призове місце, і т. д.

Тобто маємо розміщення з 3 елементів по 10:

A^{3}_{10} = \dfrac{10!}{(10 - 3)!} = \dfrac{10 \cdot 9 \cdot 8 \cdot 7!}{7!} = 10 \cdot 9 \cdot 8 = 720 способів

Відповідь: 720 способів.

3. Вибір 2-х червоних яблук з 20: C^{2}_{20} = \dfrac{20!}{(20-2)! 2!} = \dfrac{20 \cdot 19 \cdot 18!}{18! \cdot 2} =190 способів.

Вибір 4-х жовтих яблук з 10: C^{4}_{10} = \dfrac{10!}{(10-4)! 4!} = \dfrac{10 \cdot 9 \cdot 8 \cdot 7 \cdot 6!}{6! \cdot 24} = 210 способів.

Вибір 1-го зеленого яблука з 5: C^{1}_{5} = 5 способів.

Вибір 2 + 4 + 1 = 7 яблук з 20 + 10 + 5 = 35: C^{7}_{35} = \dfrac{35!}{(35 - 7)! 7!} = \dfrac{35 \cdot 34 \cdot 33 \cdot 32 \cdot 31 \cdot 30 \cdot 29 \cdot 28!}{28! \cdot 1 \cdot 2 \cdot 3 \cdot 4 \cdot 5 \cdot 6 \cdot 7} = 6724520

Нехай A — подія, яка полягає в тому, що серед вибраних яблук з ящику є 2 червоних, 4 жовтих і 1 зелене.

P(A) = \dfrac{C^{2}_{20}  \cdot C^{4}_{10} \cdot C^{1}_{5}}{C^{7}_{35}} = \dfrac{190 \cdot 210 \cdot 5}{6724520} = \dfrac{9975}{336226}  \approx 0,03

Відповідь: 0,03.