2 автомобіля виїхали одночасно на зустріч один одному з двох пунктів відстань між якими дорівнює

325 км, і зустрілися через 2,5 год. Знайдіть швидкість кожного автомобіля, якщо швидкість одного з них на 10 км за год більше ніж швидкість 2.

Ответы на вопрос

Отвечает Коснырев Иван.

1 способ (уравнение).

Пусть х км/ч - скорость одного автомобиля, тогда (х + 10) км/ч - скорость другого. Уравнение:

(х + х + 10) · 2,5 = 325

2х + 10 = 325 : 2,5

2х + 10 = 130

2х = 130 - 10

2х = 120

х = 120 : 2

х = 60 (км/ч) - скорость одного автомобиля

60 + 10 = 70 (км/ч) - скорость другого автомобиля

2 способ (по действиям).

1) 325 : 2,5 = 130 (км/ч) - скорость сближения;

2) 130 - 10 = 120 (км/ч) - поровну на два автомобиля;

3) 120 : 2 = 60 (км/ч) - скорость одного автомобиля;

4) 60 + 10 = 70 (км/ч) - скорость другого автомобиля.

Вiдповiдь: 60 км/год i 70 км/год.