З партії у 40 виробів, яка містить 20 % браку, навмання виймають 7 виробів. Знайти ймовірність

того, що серед вийнятих виявиться 5 бракованих виробів.

Ответы на вопрос

Отвечает Нелинов Амин.

Серед 40 виробів 40 * 0,2 = 8 виробів містять брак.

Кількість всіх можливих варіантів вибрати 7 виробів дорівнює C^7_{40}.

Вибрати 5 бракованих виробів можна C^5_8 способами, а 2 хороших виробів — C^2_{32}. За правилом множення, варіантів всього C^5_8C^2_{32}.

Отже, шукана ймовірність P=\dfrac{C^5_8C^2_{32}}{C^7_{40}}=\dfrac{27776}{18643560}=\dfrac{3472}{2330445}\approx0{,}0015