компот кайнату ушын алынган алма, алмурт жане караорыктын массаларынын катынасы 12:5:3 катынасындай

болды. Компот кайнату ушын алынган жемыстердын неше проценты алма, неше проценты алмурт неше проценты караорык? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Родыгина Полина.

Для приготовления компота соотношение масс яблока, груши и чернослива 12:5:3 . Найдите процентное соотношение фруктов.

Жемістер массасына байланысты теңдеу құрайық

алма 12х, алмұрт 5х және қараөрік 3х деп алайық . Сонда

12х+5х+3х=20х барлық жеміс массасы ,яғни 100% құрайды.

Пропорция бойынша Алма %

20х - 100%

12х - у

У=12х×100%/20%= 60%

Алмұрт

20х - 100%

5х - у

У=5х×100%/20х=25%

Қараөрік

100%-60%-25%=15%

Қалған 15% құрайды.