Майстер і учень повинні були зробити деяку кількість деталей. По закінченні роботи виявилося, що

майстер зробив 2/3 всього завдання і ще 8 деталей, а учень - 0.25 того що зробив майстер. Скільки всього деталей зробили учень и майстер разом? Срочно даю 20 баллов

Ответы на вопрос

Отвечает Ермаков Денис.

0,25 = 25/100 = 1/4 - сократили на 25

Пусть х - количество всех деталей, тогда

(2/3)х + 8 деталей - сделано мастером

1/4 · ((2/3)х + 8) = (2/12)х + 2 = (1/6)х + 2 детали - сделано учеником

Уравнение:

х = (2/3)х + 8 + (1/6)х + 2

х - (2/3)х - (1/6)х = 8 + 2

х - (5/6)х = 10

(1/6)х = 10

х = 10 : 1/6

х = 10 · 6/1

х = 60

Вiдповiдь: 60 деталей зробили учень и майстер разом.

Проверка:

2/3 · 60 + 8 = 48 деталей - сделал мастер

1/4 · 48 = 12 деталей - сделал ученик

48 + 12 = 60 деталей - сделали вместе