У трикутнику АВС вписано коло із центром О. Через точку О проведено пряму МО, перпендикулярну до

площини АВС. Точка М віддалена від цієї площини на 2 корфнь з 5 см. Знайдіть відстань від точки М до сторін трикуника, якщо АВ=13 см, ВС=14 см, АС=15 см

Ответы на вопрос

Отвечает Мялкин Артём.

Ответ:

6 см

Пошаговое объяснение:

Якщо коло, с центром у  точці О вписане в трикутник АВС (точки  L,K,P - точки дотику кола до сторін ВС, АС і АВ  відповідно), то OL, OK,OP - радіуси вписаного кола ( OL ⟂ BC, OK ⟂ AC, OP ⟂AB) i відстані від центра кола до сторін трикутника АВС.

  • Площа трикутника дорівнює добутку півпериметра трикутника на радіус вписаного кола.

S=r×p,

p- півпериметр трикутника,

p =  \dfrac{a + b + c}{2}  =  \dfrac{13 + 14 + 15}{2}  = 21

r - радіус вписаного кола.

=> r= S/p

Площу трикутника знайдемо по формулі Герона:

s =  \sqrt{p(p- a)(p - b)(p - c)}  =  \sqrt{21(21 - 13)(21 - 14)(21 - 15)}  =  \\  =  \sqrt{3 \times 7 \times 8 \times 7 \times 6}  =  7 \times 12 = 84

r =  \dfrac{s}{p}  =  \dfrac{84}{21}  = 4 см

Трикутники MOL, MOK, MOP рівні за двома катетами.

=> Відстань від точки М до сторін трикутника (ML=MK=MP) знайдемо по т.Піфагора:

ML=

 =  \sqrt{ {OM}^{2}  +  {OL}^{2} }  =  \sqrt{( {2 \sqrt{5)} }^{2} +  {4}^{2}  }  =  \sqrt{20 + 16}  = 6 см