Вкажіть, яка з даних рівностей не є пропорцією: варіанти відповідей 5:2 = 15:6 2:6 = 5:15 15:2

= 6:5 2:5 = 6:15 9/16:13/24 Замініть відношення дробових чисел відношенням натуральних чисел: варіанти відповідей 117 : 384 21 : 26 384 : 117 27 : 26

Ответы на вопрос

Отвечает Кошевой Владислав.

Ответ:

В решении.

Пошаговое объяснение:

1) Вкажіть, яка з даних рівностей не є пропорцією:

варіанти відповідей :

5:2 = 15:6

2:6 = 5:15

15:2 = 6:5

2:5 = 6:15

Применить основное свойство пропорции: произведение её крайних членов равно произведению средних.

5:2 = 15:6     5*6 = 2*15   30 = 30, пропорция.

2:6 = 5:15     2*15 = 6*5    30 = 30, пропорция.

15:2 = 6:5     15*5 = 2*6    75 ≠ 12, не пропорция.

2:5 = 6:15     2*15 = 5*6    30 = 30, пропорция.

2) 9/16:13/24  Замініть відношення дробових чисел відношенням натуральних чисел:

9/16:13/24 = (9*24)/16*13) = 27 : 26.

варіанти відповідей

117 : 384

21 : 26

384 : 117

27 : 26