A-ның қандай мәнінде 3a – 2,5 өрнегінің мәні 2(a + 1,5) өрнегінің мәнінен 5,8-ге кем болады?


Ответы на вопрос

Отвечает Кулакова Маргарита.

Ответ:

-0,3

Пошаговое объяснение:

Тапсырманың шартына сай теңдеу құр:

2(a + 1,5) – 5,8 = 3a – 2,5.

Теңдеудің сол жақ бөлігіндегі жақшаны аш:

2a + 3 – 5,8 = 3a – 2,5.

Белгісіз a айнымалысы бар қосылғыштарды теңдеудің сол жағына, ал сандарды оң жағына өткіз:

2a – 3a = –2,5 – 3 + 5,8.

Ұқсас бірмүшелерді біріктір:

–a = 0,3.

Теңдеудің екі жағын да (–1)-ге бөл:

a = –0,3.