З міста в село , відстань між якими дорівнює 180 км, вирушили одночасно вантажівка і велосипедист.

Вантажівка приїхала в село на 8 год раніше, ніж велосипедист. Знайдіть швидкість руху велосипедиста, якщо за 2 год вантажівка проїжджає на 60 км більше , ніж велосипедист за такий же самий час

Ответы на вопрос

Отвечает Белов Егор.

Ответ:

15 км/ч

Пошаговое объяснение:

Пусть скорость грузовика = х

А велосипедиста= у

|х-2у=60

|180:у-180:х=8

2у= 2х - 60

у= х -30

180:( х-30) -180:х=8

180х-180(х-30)=8х (х-30)

180х-180х+5400=8х²-240х

8х²-240х-5400=0 Для удобства сократим на 8

х²-30х-675=0

D (Дискриминант уравнения) = b² - 4ac = 3600

х=45км/ч

у=2*45-30=15 км/ч