У Чіпа було 5,2 грн. Після того як Дейл позичив йому 1,7 грн., у Дейла стало на 1,2 грн. менше,

ніж у Чіпа. Скільки грошей було в Дейла спочатку?​

Ответы на вопрос

Отвечает Буйнов Максим.

Ответ: 7,4 грн було у Дейла спочатку.

Пошаговое объяснение: (повна умова в прикрпленому файлі).

Чіп       - 5,2 грн

Дейл   - ? грн

Розв'язання:

Нехай у Дейла було х грн.

Після того як Дейл позичив Чіпу 1,7 грн, у Чіпа стало:

5,2 + 1,7 = 6,9 (грн)

В той же час у Дейла залишилось (х - 1,7) грн.

Оскільки виявилось, що у Дейла стало на 1,2 грн менше, ніж у Чіпа:

6,9 - (х - 1,7) = 1,2

Розкриємо дужки перед якими стоїть мінус, всі знаки доданків у дужках зміняться на протилежні:

6,9 - х + 1,7 = 1,2

Перенеснмо доданки, що не містять х в одну сторону від дорівнює:

х = 6,9 + 1,7 - 1,2

х = 7,4

Отже, 7,4 грн було у Дейла спочатку.