517. 1 kg guruch narxi 8800 so'm, 1 kg konfet narxi esa 1850 so'm. Ayol do'kondan 3,5 kg guruch

va 0,8 kg konfet sotib oldi. Ayol xarid uchun necha so'm to'lagan?​

Ответы на вопрос

Отвечает Габиткызы Лаура.

Javob:

1 kg guruch - 8800 so'm.

1 kg shirinliklar - 1850 so'm.

Ayolning kg shirinlik va guruchni qancha sotib olganini bilish uchun quyidagilar kerak:

8800 * 3.5 = 30800 - guruch narxi.

1850: 0,8 = 2312 - shirinliklar narxi.

30800 + 2312 = 33112 - ham guruch, ham shirinliklar narxi.

Javob: Ayol 33112 raqamini to'lagan.

Bosqichma-bosqich tushuntirish: