А — Хорда Діаметр кола із центром у точці одорівнює 6 см. Визнач і запишидовжину відрізків NM, OA

й Ос. Що цікавого ти помітив/ помітила?​

Ответы на вопрос

Отвечает Айтбай Бекнур.

Ответ:

Так як діаметр кола дорівнює 6 см, то його радіус рівний 6/2 = 3 см.

Для знаходження довжини відрізка OA, необхідно знайти середину відрізка AB, де A та B - точки на колі, а потім знайти відстань від центру кола до середини відрізка AB за допомогою теореми Піфагора.

Оскільки OA - медіана трикутника OAB, то точка M - середина відрізка AB і відстань OA дорівнює половині діаметра кола, тобто 3 см. Таким чином, довжина OA дорівнює 3 см.

Для знаходження довжини відрізка Ос, необхідно знайти середину відрізка AC, де A та C - точки на колі, тоді відрізок Ос буде перпендикулярним до відрізка AC і ділитиме його на дві рівні частини. Так як АС - діаметр кола, то його довжина рівна 6 см, тому відрізок Ос ділить діаметр пополам і має довжину 3 см.

Для знаходження довжини відрізка NM, необхідно спочатку знайти довжину дуги AB, яка відповідає куту AOB. Оскільки АО - радіус кола, а OB - діаметр, то кут AOB дорівнює 90 градусам. Таким чином, довжина дуги AB дорівнює чверті довжини кола:

L = (1/4) * 2πr = (1/4) * 2 * 3.14 * 3 см ≈ 4.71 см

Тепер можна знайти довжину відрізка NM за допомогою теореми про серединну лінію в трикутнику:

NM = (1/2) * AB = (1/2) * L ≈ 2.36 см

Отже, довжина відрізків NM, OA і Ос дорівнюють відповідно 2.36 см, 3 см і 3 см.