Листоноша подолав 16 км, доставляючи листи, газети і журнали. Спочатку він пройшов 36 хв пішки, а

потім ще 20 хв проїхав на велосипеді. Знайдіть швидкість руху листоноші на велосипеді, якщо відомо, що вона більша за швидкість його ходи на 20 км/год. 2) Щоб зв’язати шапку взяли білі, сині і помаранчеві нитки у пропорції 1:7:12 відповідно. Скільки % шапки становлять сині нитки?

Ответы на вопрос

Отвечает Гладкий Максим.

Ответ:

В решении.

Пошаговое объяснение:

Листоноша подолав 16 км, доставляючи листи, газети і журнали.

Спочатку він пройшов 36 хв пішки, а потім ще 20 хв проїхав на велосипеді.

Знайдіть швидкість руху листоноші на велосипеді, якщо відомо, що вона  більша за швидкість його ходи на 20 км/год.

2) Щоб зв’язати шапку взяли білі, сині і помаранчеві нитки у

пропорції 1:7:12 відповідно. Скільки % шапки становлять сині нитки?

Задача 1.

Почтальон преодолел 16 км, доставляя письма, газеты и журналы.

Сначала он прошел 36 мин пешком, а потом еще 20 мин проехал на велосипеде.

Найдите скорость движения почтальона на велосипеде, если известно, что она больше скорость его хода на 20 км /ч.

Формула движения: S=v*t  

S - расстояние            v - скорость             t – время

36 минут = 36/60 = 0,6 часа.

20 минут = 20/60 = 1/3 часа.

х - скорость пешком.

х + 20 - скорость на велосипеде.

По условию задачи уравнение:

х * 0,6 + (х + 20) * 1/3 = 16

0,6х + х/3 + 20/3 = 16

Умножить уравнение на 3, чтобы избавиться от дроби:

1,8х + х + 20 = 48

2,8х = 48 - 20

2,8х = 28

х = 28/2,8

х = 10 (км/час) - скорость пешком.

10+20 = 30 (км/час) -  скорость на велосипеде.

Проверка:

10 * 0,6 + 30 * 1/3 = 6 + 10 = 16 (км), верно.

Задача 2.

Чтобы связать шапку взяли белые, синие и оранжевые нити в

пропорции 1: 7: 12 соответственно. Сколько% шапки составляют синие нити?

1) 1 + 7 + 12 = 20 (частей) - составляют все нити.

2) 20   -    100%

      7   -      х%

х = (7 * 100) : 20

х = 35(%) - составляют синие нити.