Теплохід проходить відстань між двома пристанями й по- вертається назад (без зупинки) за 4,5 год.

Швидкість тепло-хода в стоячій воді становить 18 км/год, а швидкість течіїрічки 2 км/год. Знайдіть відстань між пристанями. Дам 40 балов срочно! ​

Ответы на вопрос

Отвечает Hlimankova Violetta.

Ответ:

Нехай відстань між пристанями дорівнює х км.

Швидкість теплохода за течією річки дорівнює 18 + 2 = 20 (км/год), а проти течії - 18 - 2 = 16 (км/год).

На дорогу за течією річки теплохід витратив х/20 год, а на шлях проти течії - х/16 год.

Відповідно до умови задачі складаємо рівняння:

х/20 + х/16 = 4 1/2;

9х/80 = 9/2;

х = 40.

Отже, відстань між пристанями - 40 км.

Відповідь. 40 км.

Пошаговое объяснение: