на трьох полицях 65 книг, причому на другій полиці в 1,5 рази менше, ніж на першій, але на 5 книг

більше ніж на третій полиці. Скільки книг на кожній полиці? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Нам Ксения.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Нехай на другій полиці - х книг, тоді на першій - 1,5 х книг, а на третій - (х-5) книг. Складемо рівняння:

х+1,5х+х-5=65

3,5х-5=65

3,5х= 70

х= 70:3,5

х= 20 книг на другій полкі

1,5х= 1,5*20= 30 книг на першій полкі

х-5 = 20-5 = 15 книг на третій полкі