Катер власна швидкість якого становила 8км год, пройшов 15 км за течією ріки й таку саму відстань

проти течії. Знайди швидкість течії ріки якщо час витрачений на весь шлях дорівнює 4 год 100 БАЛЛОВ​

Ответы на вопрос

Отвечает Авдейчик Ксения.

Ответ:

X ( км/ час ) скорость течения реки  

[ 15 / ( 8 + Х ) ] + [ 15 / ( 8 - X ) ] = 4  

общий знаменатель = ( 8 + X)*( 8 - X ) = 64 - X^2  

15 * ( 8 - X ) + 15 * ( 8 + X) = 4 * ( 64 - X^2 )  

120 - 15X + 120 + 15X = 256 - 4X^2  

4X^2 = 256 - 240  

4X^2 = 16  

X^2 = 4  

X1 = 2  

X2 = - 2 ( < 0 )  

Ответ скорость стечения реки 2 км/час

Пошаговое объяснение: