Катя, Маша і Оксана зібрали 125 грибів. Катя зібрала в 2 рази більше грибів, ніж Маша, а Оксана на

10 грибів менше, ніж Катя. Скільки грибів зібрала кожна дівчинка? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Никитина Евгения.

Ответ:

Маша- х грибов

Катя - 2х

Оксана- 2х-10

х+2х+2х-10=125

5х-10=125

5х= 125+10=135

х= 135÷5

х=27 грибов собрала Маша

2х=27×2=54 грибов собрала Катя

2х-10=54-10=44 грибов собрала Оксана

Отвечает Маркина Олеся.

Відповідь:

27, 54, 44.

Покрокове пояснення:

Нехай Маша зібрала х грибів. Катя зібрала в 2 рази більше грибів, тобто 2х. Оксана зібрала на 10 грибів менше, ніж Катя, тобто 2х-10. Відомо, що разом вони зібрали 125 грибів, то складемо рівняння:

х+2х+2х-10=125,

5х=125+10,

5х=135,

х=27.

Отже, Маша зібрала 27 грибів. Тоді Катя - 2*27=54 гриба, а Оксана - 54-10=44 гриба.