Как решить ету задачу? У лiсовому господарствi виростили 0,4 усiх дерев липи,а 0,2 решта саджанцiв

клени,та ще 60 каштани.Скiльки усього дерев було у лiсовому господарствi

Ответы на вопрос

Отвечает Letunovich Sava.

Ответ:

Арифметичний спосіб

1) 1-0,2=0,8 частин, що становить 60 каштанів;

2) 60:0,8 =600:8=75(д.) клени та каштани (решта);

3)1-0.4=0,6 частин, що відповідає 75 деревам;

4) 75:0,6=750:6=125(д)

Відповідь: у лісовому господарстві було 125 дерев.

Алгебраїчний спосіб.

Нехай у лісовому господарстві було х дерев, тоді лип 0,4х, решта х-0.4х=0,6х, кленів 0,2×0,6х=0,12х, а каштанів 60 за умовою. Тоді маємо рівняння:

0,4х+0,12х+60=х,

х-0,52х=60,

0,48х=60

х=60:0,48=6000:48

х=125(д)