Составить уравнение прямой, проходящей через точку А(1;4) параллельно прямой 2x-5y+3=0


Ответы на вопрос

Отвечает Старикова Ксюша.

Ответ:          у = 0,4х + 3,6 .

Пошаговое объяснение:

   Пряма через точку А(1;4) ; паралельно прямiй 2x-5y+3=0 .

Шукаємо рівняння прямої у вигляді   у = kx + b .  

Прямі паралельні , тому у них кутові коефіцієнти однакові .

   2x - 5y + 3 = 0 ;  ---->  5y = 2x + 3 ;  ---->  y = 0,4x + 0,6 ;  k₁ = 0,4 .

   k = k₁ = 0,4 ;    y = 0,4x + b .

 Точка    А( 1 ; 4 ) належить прямій :  4 = 0,4* 1 + b ; ---->  b = 4 - 0,4 = 3,6 .

 Рівняння шуканої прямої    у = 0,4х + 3,6 .