40 sm-lik parça 3:5 bölünmüşdür. Böyük hissənin uzunluğu neçə santimetrdir?​


Ответы на вопрос

Отвечает Svezhentsova Ira.

Ответ:

25 sm

Пошаговое объяснение:

3х+5х=40

8х=40

х=5 sm

3x= 3*5 = 15sm

5x=5*5=25 sm