Подайте у вигляді многочлена вираз (x+4)(3x-2);(6m+5n)(7m-3n) (X+5)(x²+x-6) Срочно кр по матеше


Ответы на вопрос

Отвечает Култасова Жанерке.

Ответ:

(x+4)(3x-2)=3x^{2} -2x+12x-8=3x^{2} +10x-8\\(6m+5n)(7m-3n)=42m^{2} -18mn+35mn-15n^{2}=42m^{2} +17mn-15n^{2}\\  \left( x+5  \right)   \left( x  ^ { 2  }  +x-6  \right)   =x^{3} +x^{2} -6x+5x^{2} +5x-30=x^{3}+6x^{2} -x-30

Пошаговое объяснение: