З двох міст , відстань між якими 30 км.вирушили одночасно назустріч один одному велосипедист і

пішохід , які зустрілись через 2 год . Знайти швидкість кожного з них , якщо велосипедист витратив на весь шлях на 3 год менше , ніж пішохід.

Ответы на вопрос

Отвечает Досан Аманжол.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Нехай швидкість велосипедиста - х км/год, тоді швидкість пішохода-

у км/ч . Сладемо систему рівнянь:

{2(х+у) =30

{30/х - 30/у=3

2х+2у= 30  | : 2 отримаємо:

х+у=15

30у -30х=3ху

х=15-у

30у -30*(15-у)=3у*(15-у)

30у - 450+ 30у = 45у -3у²

3у² + 15у - 450=0  | : 3

у²+5у - 150=0

D=5² - 4* (-150) = 25 +600= 625

D=√625= 25

у1=(-5 + 25)/2= 10 км/год швидкість велосипедиста

у2=(-15-25)/2=-20 не задовольняє умові задачі , так як швидкість не може буди від*ємною

2(х+10)=30

2х+20= 30

2х= 10

х= 5 км/год швидкість пішохода