7. Bitta odam bir sutkada 22 kg havoni yutsa, sinfingizdagi jami o'quvchilar 1 sutkada necha kg

havoni yutadi? 100 ta odamchi? Oila a'zolaringizning 1 sutkada qancha havoni yutishi haqida ogʻzaki javob bering.​

Ответы на вопрос

Отвечает Гунько Настя.

1)1 ta odam- 22kg

32 ta odam-?

Y: 22*32=304 kg

J: 32 ta odam-304 kg havo

2) 1 ta odam-22 kg

6 ta odam-?

Y:22*6=132 kg

J: 6 ta odam- 132 kg havo

3) 100 ta odam-?

Y: 22*100=220 kg