Перший член геометричної прогресії дорівнює 2, а третій 18. Скільки перших членів треба взяти, щоб

їх сума дорівнювала 242..​

Ответы на вопрос

Отвечает Джумагараев Арман.

Ответ:

5

Пошаговое объяснение:

b1=2; b3=18; b3=b1*q^{2}; q=\sqrt{\frac{b3}{b1} }  \\q=\sqrt{\frac{18}{2} }=3\\ Sn=\frac{b1(q^{n}-1) }{q-1}\\ \frac{2(3^{n} -1)}{2}=242\\ 3^{n}=243\\ n=5