Пасажирський потяг за 4 год пройшов ту саму відстань, що і товарний за 6 год. Знайдіть швидкість

товарного потягу, якщо вона на 25 км/год менша, ніж швидкість пасажирського.

Ответы на вопрос

Отвечает Лобачева Мария.

Ответ:

Пусть х км/ч - скорость товарного поезда.

Тогда 6х км - путь который прошел товарный поезд, х+25 км/ч - скорость пассажирского поезда, 4*(х+25) км - путь который прошел пассажирский поезд.

Составим и решим уравнение:

4*(х+25)=6х

4х+100=6х

4х-6х= -100

-2х= -100

х= -100:(-2)

х=50 (км/ч) - скорость товарного поезда.

1) 50+25= 75 (км/ч) - скорость пассажирского поезда.

2)6*50=300 (км) - прошел товарный поезд

3)4*(50+25)=4*75=300 (км) - прошел пассажирский поезд

Ответ: 50 км/ч скорость товарного поезда.

Отвечает Витчимов Макс.

Відповідь:

50 км./год.

Покрокове пояснення:

Позначимо Х - швидкість товарного потягу, у такому разі швидкість пасажирського потягу дорівнює ( Х + 25 ).

За 4 години пасажирський потяг пройшов віддстань 4 × ( Х + 25 ) км. За 6 години товарний потяг пройшов віддстань 6 × Х км. За умовами задачі пасажирський та товарний потяг пройшли однакову віддстань, отже:

4 × ( Х + 25 ) = 6 × Х

4 × Х + 100 = 6 × Х

2 × Х = 100

Х = 100 / 2 = 50 км./год.

Перевірка:

Швидкість товарного потягу 50 км./год.

Швидкість пасажирського потягу 50 + 25 = 75 км./год.

Відстань, що пройшов товарний потяг 6 × 50 = 300 км.

Відстань, що пройшов пасажирський потяг 4 × 75 = 300 км.

Пасажирський та товарний потяг пройшли однакову віддстань.

Все вірно.