Даю все ! Пішоход за 5 год пройде відстань, яку велосипедист проїде за 1 год 30 хв . Склади

рівняння для знаходження швидкості пішохода і велосипедиста, якщо швидкість велосипедиста на 8 км.год більша.Позначте швидкість пішохода X

Ответы на вопрос

Отвечает Бебешкин Бебешка.

Відповідь:

Рівняння: 5 × Х = 1,5 × ( Х + 8 )

Швидкість пішохода: 3,43 км./год.

Швидкість велосипедиста: 11,43 км./год.

Покрокове пояснення:

Позначимо швидкість пішохода як X км./год. У такому випадку швидкість велосипедиста дорівнює ( Х + 8 ) км./год. Таким чином відстань яку пройде пішоход дорівнює 5 × Х км., та відстань яку проїде велосипедист дорівнює 1,5 × ( Х + 8 ) км. За умовами задачі ці відстані однакові. Маємо рівняння:

5 × Х = 1,5 × ( Х + 8 )

Розкриємо дужки:

5Х = 1,5Х + 12

5Х - 1,5Х = 12

3,5Х = 12

Х = 12 / 3,5 = 3,43 км./год. - швидкість пішохода.

Х + 8 = 3,43 + 8 = 11,43 - швидкість велосипедиста.