Знаменник дробу на 7 менший від чисельника. Якщо чисельник збільши- ти на 2, а знаменник помножити

на 2, то значення утвореного дробу буде на 1 менше вiд значення початкового дробу. Знайти початковий дріб. скласти таблицю та розв'язати з повним розв'язанням ​

Ответы на вопрос

Отвечает Трупоедов Родион.

Пошаговое объяснение:

Числитель = х

Знаменатель = х - 7

х/(х - 7) - (х + 2)/2(х - 7) = 1

х/(х - 7) - (х + 2)/(2х - 14) = 1

2*х/2(х - 7) - (х + 2)/(2х - 14) = 1

2х/(2х - 14) - (х + 2)/(2х - 14) = 1

(2х - (х+2))/(2х - 14) = 1

(2х - х - 2)/(2х - 14) = 1

(х - 2)/(2х - 14) = 1

х - 2 = 1 * (2х - 14)

х - 2 = 2х - 14

х - 2х = -14 + 2

-х = -12

х = 12

Числитель = (х) = 12

Знаменатель = (х - 7) = 12 - 7 = 5

Получили дробь : 12/5

Проверка:

12/5 - (12+2)/(5*2) = 12/5 - 14/10 = 24/10 - 14/10 = 10/10 = 1