Задача. Чи існують такі натуральні числа m і n, для яких виконується рівність ( − ) = 2023.

Відповідь обґрунтуйте.​

Ответы на вопрос

Отвечает Войлова Лера.

Ответ:

Замінюємо в рівності a на m і b на n: |m^2 - n^2| = 2023

Зауважимо, що 2023 є простим числом, тому може бути представлено як різниця двох квадратів: 2023 = 45^2 - 44^2. Також, якщо помножити обидві сторони на |m + n|, то ми отримаємо рівність:

|m + n||m - n| = 2023|m + n|

Розглянемо два випадки:

Якщо |m + n| = 1, то ми маємо |m - n| = 2023, що неможливо, оскільки різниця двох натуральних чисел не може дорівнювати простому числу.

Якщо |m + n| = 2023, то ми маємо |m - n| = 1, що означає, що m і n відрізняються тільки на одиницю. Але тоді m^2 і n^2 відрізняються не менше, ніж на 2m, що перевищує 2023 при достатньо великих значеннях m. Тому такі натуральні числа m і n не існують.

Отже, розв'язку цієї рівності не існує.

Пошаговое объяснение: