Знайти критичні точки функції: у = 3х 2 -40х +8


Ответы на вопрос

Отвечает Жанғали Еркегуль.

Ответ:

Щоб знайти критичні точки функції, потрібно спершу знайти її похідну і розв'язати рівняння f'(x) = 0. Критичні точки це значення x, які задовольняють цьому рівнянню.

Отже, похідна від функції f(x) = 3x^2 - 40x + 8:

f'(x) = 6x - 40

Розв'язуємо рівняння f'(x) = 0:

6x - 40 = 0

6x = 40

x = 40/6 = 6.67

Отже, критична точка функції знаходиться при x = 6.67. Ця точка може бути максимумом або мінімумом функції, або не мати жодного з них, тому що ми ще не перевірили знаки похідної по обох сторонах цієї точки.

Для цього можна застосувати другу похідну, яка дає інформацію про зміну знаку похідної та можливі точки максимуму та мінімуму.

f''(x) = 6, що завжди додатня. Це означає, що функція f(x) є конвексною (у всьому діапазоні), тобто точка x = 6.67 є точкою мінімуму функції.

Отже, критична точка функції - це точка мінімуму, яка знаходиться при x = 6.67