Власна швидкість теплохода становить 25.7 км за год, а швидкість течії річки-3.8 км за год.

теплохід ішов 3 год озером(вода в озері стояча) і 3 год за течією річки. яку відстань пройшов теплохід за ці 6 год? чи встигне він пройти зворотній шляг за 7 год? КОНТРОЛЬНА!!! СРОЧНО!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Ташекова Балжан.

Відповідь:

165 км

Покрокове пояснення:

Теплохід рухається спочатку через озеро  з власною швидкістю,а  потім за течією річки. Назад відповідно проти течії річки і озером з власною швидкістю.

S=v*t    

1) 25,5+3,8=29,3 (км/год) -швидкість теплохода за течією річки

2)25,7*3=77,1 (км) -пройшов теплохід озером

3) 29,3*3=87,9 (км)-пройшов теплохід за течією річки

4)77,1 +87,9=165 (км) -відтань,яку пройшов теплохід за ці 6 год

5) 25,5-3,8=21,7 (км/год) -швидкість теплохода проти течії річки

t=S:V

6) 87,9 :21,7 ≈4 (год) пройде теплохід через річку назад

7)77,1 :25,7=3  (год) пройде теплохід через озеро назад

8) 4+3=7 (год) потратить теплохідна дорогу назад