8. Перша бригада заасфальтувала 7,9 км, що на 2,5 км менше, ніж заасфальтувала друга бригада. Третя

бригада заасфальтувала на 7,4 км дороги більше, ніж перша й друга бригади разом. Скільки кілометрів дороги заасфальтували три бригади разом?​

Ответы на вопрос

Отвечает Лебедев Елисей.

Відповідь: 20,8 км дороги.

Покрокове пояснення:

Позначимо кількість кілометрів дороги, яку заасфальтувала друга бригада, як x. Тоді за умовою завдання:

перша бригада заасфальтувала 7,9 км, тобто заасфальтувала на 2,5 км менше, ніж друга бригада: x + 2.5 = 7.9

третя бригада заасфальтувала на 7,4 км дороги більше, ніж перша й друга бригади разом: 7.9 + x + 7.4 = (7.9 + x) + (x + 2.5) + 7.4

Розв'язавши друге рівняння відносно x, маємо:

7.9 + x + 7.4 = 2x + 17.8

x = 7.5

Тоді кількість кілометрів дороги, яку заасфальтувала перша бригада, дорівнює:

7.9 - 2.5 = 5.4

А кількість кілометрів дороги, яку заасфальтували три бригади разом, дорівнює:

5.4 + 7.5 + 7.9 = 20.8

Отже, три бригади разом заасфальтували 20,8 км дороги.