За 3 ручки і 5 олівців заплатили 6 грн.85 коп. Скільки коштуе 1 ручка і скільки коштуе 1 олівець

,якщо олівець дешевший від ручкі на 55.коп.???

Ответы на вопрос

Отвечает Дроздова Аня.

Нехай х коп ціна олівця, тоді (х +55) коп - ціна ручки, зауважимо, що 6 грн 85 коп = 685 коп. За умовою задачі складаємо рівняння: 
3 (х +55) +5 х = 685 
3х +165 +5 х = 685 
8х = 685-165 
8х = 520 
х = 520:8 
х = 65 коп ціна олівця 
65 +55 = 120 коп = 1 грн 20 коп ціна  ручки