2 5/6+(-3 1/8)-(-2 7/12)+4 3/4-(-1 2/3) обчисліть по діях


Ответы на вопрос

Отвечает Физлова Айше.

Відповідь:Спочатку ми можемо скласти всі доданки разом, щоб зменшити кількість від'ємних чисел:

2 5/6 + (-3 1/8) - (-2 7/12) + 4 3/4 - (-1 2/3)

= 2 5/6 - 3 1/8 + 2 7/12 + 4 3/4 + 1 2/3 (враховуючи, що від'ємне число, яке має бути відняте, можна перетворити на додатне, помінявши знак перед ним)

= (26+5)/6 - (38+1)/8 + (212+7)/12 + (44+3)/4 + (1*3+2)/3 (переведення змішаних дробів у неправильні)

= 17/6 - 25/8 + 31/12 + 19/4 + 5/3 (скорочення дробів)

Далі, щоб додати ці дроби, потрібно привести їх до спільного знаменника. Найменшим спільним кратним для чисел 6, 8, 12, 4, і 3 є 24. Тому ми можемо помножити кожен дріб на відповідні множники, щоб отримати дроби зі знаменником 24:

= (174)/(64) - (253)/(83) + (312)/(122) + (196)/(46) + (58)/(38)

= 68/24 - 75/24 + 62/24 + 114/24 + 40/24

= 209/24

Тому відповідь: 2 5/6 + (-3 1/8) - (-2 7/12) + 4 3/4 - (-1 2/3) = 209/24.

Покрокове пояснення: