Середнє арифметичне двох чисел, одне з яких у 3 рази більше від другого, дорівнює 18. Знайдіть ці

числа. Пжжжжжж дам 40 балов

Ответы на вопрос

Отвечает Петросян Владислав.

Відповідь:Позначимо менше число як x, тоді більше число буде 3x.

Середнє арифметичне цих чисел буде:

( x + 3x ) / 2 = 2x / 2 = x

За умовою задачі, середнє арифметичне цих двох чисел дорівнює 18, тому:

x = 18

Отже, менше число дорівнює 18, а більше число буде:

3x = 3 * 18 = 54

Таким чином, ми знайшли два числа: 18 та 54.