Допоможіть з математикою. Власна швидкість катера 21,8 км/год. а швидкість течії 1,9 км/год. За

який час катер пропливе 1) 31,84км проти течії 2) 56,88 км за течією

Ответы на вопрос

Отвечает Никитинская Евгения.

Ответ:

1) 1 годину 36 хвилин пропливе катер проти течії

2) за 2 години 24 хвилини пропливе катер за течією.

Пошаговое объяснение:

Щоб знайти час, треба відстань поділити на час

t=S:v

При русі катера проти течії річки, течія заважає руху катера, його швидкість зменшується на швидкість течії.

V(проти течії)=V(власна)-V(течії)

При русі катера за течією річки, течія підштовхує катер, його швидкість зменшується на швидкість течії.

V(проти течії)=V(власна)+V(течії)

1) 31,84 км проти течії

v(власна)=21,8 км/год, V(течії)=1,9 км/год, S=31,84 км

а) 21,8-1,9=19,9(км/год) - швидкість катера проти течії

б) 31,84 : 19,9=1,6 (год) - за 1 годину 36 хвилин пропливе катер проти течії.

( 0,6 год = 0,6×60 = 36 хвилин.)

2) 56,88 км за течією

v(власна)=21,8 км/год, V(течії)=1,9 км/год, S=56,88 км

а) 21,8+1,9=23,7(км/год) - швидкість катера за течією.

б) 56,88 : 23,7=2,4 (год) - за 2 години 24 хвилини пропливе катер за течією.

(0,4 год = 0,4×60=24 хвилини)