Різниця двох чисел дорівнює 11 Знайдіть ці числа якщо 0.3 більшого з них дорівнює 2/3 меншого​


Ответы на вопрос

Отвечает Курамшина Надя.

Позначимо два числа як x та y, де x > y. За умовою задачі:

x - y = 11 (різниця двох чисел дорівнює 11)

0.3x = (2/3)y (0.3 більшого з них дорівнює 2/3 меншого)

Можна використати першу формулу та виразити x через y:

х = у + 11

Тоді підставимо це в іншу формулу та розв'яжемо щодо y:

0,3(y+11) = (2/3)y

0,3y + 3,3 = (2/3)y

0,3y = (2/3)y - 3,3

0,3y = (2/3)y - (9/3)

0,3y = (-7/3)y

y = (-3/7)(-11) (ділимо обидві частини на 0,3y та розв'язуємо щодо y)

y = 33/7

Тепер можна знайти x, використовуючи першу формулу:

х = у + 11 = 33/7 + 77/7 = 110/7

Отже, різниця двох чисел, які задовольняють умову, дорівнює 11, а ці числа - 33/7 та 110/7.