Андрій назбирав у 6 разів більше грибів, ніж Оленка. Після того як з корзинки Андрія взяли 10

грибів, а в корзинку Оленки поклали 15, то грибів у корзинках стало порівну. Скільки грибів було в кожній корзині спочатку?

Ответы на вопрос

Отвечает Марчук Ульна.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Позначимо кількість грибів у корзинках Оленки і Андрія відповідно як $x$ і $6x$. Після взяття 10 грибів з корзинки Андрія у нього залишилось $6x-10$ грибів, а після додавання 15 грибів до корзинки Оленки у неї стало $x+15$ грибів. Запишемо рівність, яка описує умову:

$$6x - 10 = x + 15$$

Розв'язавши її, знаходимо:

$$5x = 25$$

$$x = 5$$

Отже, спочатку в корзинці Оленки було 5 грибів, а в корзинці Андрія — $6\cdot 5=30$ грибів.