Обчислити площу плоскої фігури, обмеженої лініями: параболою у=(х+2)^2, прямою у=4-х​


Ответы на вопрос

Отвечает Chechott Mark.

Для розрахунку площі плоскої фігури, обмеженої двома кривими лініями, ми можемо використати метод інтегрування.

Спочатку знайдемо точки перетину двох кривих, підставивши їх рівняння у= (х+2)^2 та у=4-х у систему рівнянь:

(х+2)^2 = 4 - х

Розв'язавши цю систему рівнянь, отримаємо:

х^2 + 4х + 4 = 4 - х

х^2 + 5х = 0

х(х + 5) = 0

Отже, х = 0 або х = -5.

Тепер ми можемо обчислити площу фігури, застосовуючи інтеграл. Площа обмежена кривими буде різницею інтегралів цих кривих на відрізку від однієї точки перетину до іншої.

Площа фігури S обчислюється за формулою:

S = ∫[a, b] (f(x) - g(x)) dx,

де f(x) та g(x) - функції, що обмежують фігуру, а [a, b] - відрізок, на якому фігура знаходиться.

В нашому випадку, функція f(x) = (x+2)^2 та g(x) = 4-x. Точки перетину -5 і 0. Отже, ми обчислюємо:

S = ∫[-5, 0] ((x+2)^2 - (4-x)) dx.

Проведення обчислень інтегралу дає:

S = ∫[-5, 0] (x^2 + 4x + 4 - 4 + x) dx

= ∫[-5, 0] (x^2 + 5x) dx

= [(1/3)x^3 + (5/2)x^2] [-5, 0]

= [(1/3)(0)^3 + (5/2)(0)^2] - [(1/3)(-5)^3 + (5/2)(-5)^2]

= [(1/3)(0) + (5/2)(0)] - [(1/3)(-125) + (5/2)(25)]

= 0 - (-125/3 - 125/2)

= 0 + 375/6 + 375/6

= 750/6

= 125.

Таким чином, площа фігури обмеженої параболою у=(х+2)^2 та прямою у=4-х дорівнює 125 квадратним одиницям.

Отвечает Цыбульский Дарий.

Відповідь: 125/6.

Покрокове пояснення:

розв'язання завдання додаю