Четвертий член арифметичної прогресії дорівнює 8, шостий член 12. Знайдіть перший член прогресії.


Ответы на вопрос

Отвечает Гарипов Амир.
   a_{4} =8; a_{6} =12; 

a_{4}=a_{1}+3d

a_{6}=a_{1}+5d

 \left \{ {{a_{1}+3d=8} \atop {a_{1}+5d=12}} \right. 

Умножим первое уравнение на -1
 \left \{ {{-a_{1}-3d=-8} \atop {a_{1}+5d=12}} \right.
2d=4
d=2
 a1 +5*2=12
a1=12-10
a1=2
Отвечает Гущин Стёпа.
a _{4} =8 \\ a _{6} =12  \\ \\ a _{4} =a_{1} +3d \\ a _{6} =a _{1} +5d \\  \\ 8  =a_{1} +3d \\ 12 =a _{1} +5d \\

\\a_{1} +3d =8/*(-1)\\ a _{1} +5d  =12 \\  \\ -a _{1} -3d=-8 \\ a _{1} +5d  =12  \\  \\ 2d=4 \\ d=2 \\  \\ a _{1} +6=8 \\ a _{1} =2

Ответ: a₁=2, d=2