Знайдіть площу прямокутної трапеції з основами 10см і 18 см, якщо її більша бічна сторона устворює

з більшою основою кут 30*

Ответы на вопрос

Отвечает Щавей Дарья.


трапеція АВСД, кутА=кутВ=90, ВС=10, АД=18, проводимо висоту СН на АД, АВСН прямокутник ВС=АН=10, НД=АД-АН=18-10=8, кутД=30, трикутник НСД прямокутний, СН=НД*tg30=8√3/3, площа АВСД=(ВС+АД)*СН/2=(10+18)/2 * 8√3/3=112√3/3