Кут між висотою та бісектрисою рівнобедреного трикутника, проведеними з однієЇ вершини, дорівнює 15

градусів. Знайдіть кути даного трикутника. Скільки розв'язків має задача? СРОЧНО, ПОЖАЛУЙСТА!

Ответы на вопрос

Отвечает Найдякина Оля.

Відповідь:

Нехай ∆АВС - даний рівнобедрений трикутник (АВ = ВС).

AD - висота, АК - бісектриса, ∟KAD = 15°.

Знайдемо кути ∆АВС.

Розглянемо ∆AKD.

∟ADK = 90°, ∟AKD = 90° - ∟KAD,

∟AKD = 90° - 15° = 75°. ∟BKA + ∟AKD = 180° (як суміжні).

∟BKA = 180° - 75° = 105°.

Нехай ∟BAK = ∟KAC = х (АК - бісектриса). ∟BAC = 2х.

3 ∆ВАК: ∟B = 180° - (∟BAK + ∟BKA),

∟B = 180° - (х + 105°) = 180° - х - 105° = 75° - х.

Розглянемо ∆АВС.

∟A = ∟C = 2х (∆АВС - рівнобедрений).

∟A + ∟C + ∟B = 180°, 2х + 2х + 75 - х = 180; 3х = 105; х = 35.

∟A = ∟C = 2 • 35° = 70°, ∟B = 75° - 35° = 40°.

Дана задача має один розв'язок, так як висота i бісектриса, проведені

з вершини рівнобедреного трикутника до основи співпадаютъ, а за умо-

вою кут між ними 15°.

Пояснення: